SEO Uncategorized

WordPress 5.0 Yayınlandı

wordpress 5.0
yazıldı admin

WordPress 5.0 yayınlandı

Yılların eskitemediği belki de en popüler CMS olan WordPress kendini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde WordPress 5.0 sürümü yayınlanarak bambaşka bir boyuta geçilmiş duruma gelindi.

En büyük gözle görülür değişim şüphesiz ki yazı editörü kısmında olmuş. Bildiğiniz üzere bir süredir Gutenberg adında yeni bir editör sunulmuştu. Bu editör artık yeni sürüm ile birlikte default olarak geliyor. Tabi bu durumdan ötürü aslına bakacak olursak pek çok kişinin yazı yazmakte bile ne kadar zorlandığını tahmin edemezsiniz.

Bununla birlikte güncelleme sonrasında menülerin de genel olarak değiştiği görülecektir. Eğer hızlı kavrayabilen bir yapınız varsa yarım saatlik bir kullanımla yolunuza eskisi gibi devam edebilirsiniz.

Sitenizde kullanmış olduğunuz tema ve eklentilerde ise bazı sorunlar olabilir. Bu çok yüksek bir ihtimal olmamakle birlikte özellikle CSS kısmında problemler yaşama ihtimaliniz bir nebze de olsa var.

WordPress 5.0 Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Bunun için sitenizin admin paneline girmeniz yeterlidir. Güncelleme hakkında bilgilendirme ve güncelleme linki üst kısımda yer almaktadır.

Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Sevgiyle kalın.

Yazar Hakkında

admin

Yorum yap