Teknoloji

Android Telefonlara Format Nasıl Atılır ?

android telefonlara format nasıl atılır
yazıldı admin

Android telefonlara format nasıl atılır ?

Gündelik yaşamda en çok kullandığımız teknolojik aletler arasında yer alan android telefonlar zaman geçtikçe hızlarında yavaşlama gözlemlenebilir. Android telefonları eski hızına geri getirmek sanıldığı kadar zor değildir. Format atma yöntemiyle bu sorundan kurtulup telefon ilk günkü hızına kavuşabilmektedir. Android telefonlara format atma işlemi çeşitli yöntemlerle yapılabilmektedir. Ayrıca android telefonlara format atılınca içerisindeki bütün veriler silinmektedir. Bu tarz bir sorunla karşı karşıya kalmamak için android telefonda yer alan verileri yedeklemek gerekmektedir.

Android Telefonlara Format Atma Yöntemleri

Android telefonlara format atmanın yaygın olarak 2 yolu mevcuttur. Format atmanın ilk sırada ve en çok kullanılan yöntemi, android telefonun menü bölümü açılır ve ayarlar sekmesinden fabrika ayarlarına dön veya yedekle ve sıfırla tarzı komutlara tıklanarak format atma işlemi gerçekleştirilir. Android telefonlara format atma yollarından biri ise hard format atma olarak bilinmektedir. Bu format atma yönteminde, android telefon kapatılır. Telefon kapandıktan sonra ortadaki tuş ve telefon açma kapama düğmesine basılır. Telefon açılınca gelen ekranda wipe data bölümünden factory reset seçilir. Bu işlem gerçekleştikten sonra reboot now aracılığıyla format atma işlemi gerçekleştirilir ve telefon yeniden başlatılır.

Format Atma Gerekliliği

Android telefonlar gerek kullanılan uygulamalardan gerekse ömürlerinin bitmesi durumunda oldukça önemli bir durumdur. Zamanla telefonlar yavaşlamaya ve işlevsizleşmeye başlarlar. Bu durumdan kesin çözüm almak için format atma gerekmektedir. Format atma sonucunda android telefonlar fabrika ayarlarına dönmektedir.

Yazar Hakkında

admin

Yorum yap